25 lat Samorządu w Słupsku

Dziś obchodzimy święto 25 lecia samorządu terytorialnego. Z tej okazji w ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, którym głównym punktem programu było nadanie Honorowego Obywatelstwa mecenas Annie Boguckiej – Skowrońskiej i przyznanie Medalu Honorowego Miasta Słupska radnemu wielu kadencji Zbigniewowi Wiczkowskiemu. Po uroczystych laudacjach i wręczeniu grafonu goście delektowali się  węgierskim tortem przygotowanym przez uczniów słupskiego Centrum Kształcenia Praktycznego.

DSC_9946 Wysoka Rado, szanowni goście mam zaszczyt ogłosić uroczyście, że Rada Miejska w Słupsku 29 kwietnia 2015 roku nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Słupska pani Annie Boguckiej – Skowrońskiej – tymi słowami Przewodnicząca Samorządu Miejskiego Beata Chrzanowska zwróciła się do przybyłych radnych,Honorowych Obywateli Miasta: Księdza prałata Jana Giriatowicza, Izabeli Zelheim i gości wśród nich wieloletni przyjaciel mecenas Jacek Taylor

DSC_9847

W uroczystym przemówieniu Beata Chrzanowska podkreśliła zasługi pani mecenas – powiedziała Rada uznała,że jej zasługi jako adwokata niezłomnego obrońcy osób represjonowanych za poglądy polityczne stawiają panią mecenas w szeregu osób walczących o wolną i demokratyczną Polskę nie tylko w naszym regionie, ale i w kraju. Rada wyraziła szacunek osobie, której postawa dla wielu z nas jest przykładem wielkiej niezależności odwagi, i lojalności poddawanej często najwyższej próbie.

DSC_0080

Fot. Bartosz Arszyński

Wszechstronne zainteresowania Anny Boguckiej – Skowrońskiej oraz jej ogromna wrażliwość na otaczający świat, odważna i godna postawa jako obrońcy wolności i praw człowieka oraz zwyczajna przyzwoitość stanowią bezcenny wzór wartości w czasach chaosu i braku ideałów. Laudację na cześć pani mecenas wygłosił Stanisław Szukała Przewodniczący Regionu Słupskiego NSZZ Solidarność radnego w latach 1998-202. My ludzie solidarności pragnęliśmy by honorowym obywatelem Słupska została osoba, której zasługi kojarzą się z czasem walki o prawa człowieka, o wolną i suwerenną ojczyznę. Z czasem przełomu ustrojowego i budowania struktur. demokratycznych w Polsce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *