Efekty warszawskich rozmów.

Będą pilotażowe programy w słupskich gimnazjach i działania pro senioralne.Po rozmowach z minister szkolnictwa Joanną Kluzik-Rostkowską wiadomo już dziś, że Słupsk będzie partnerem w pilotażowym programie szkolnictwa zawodowego. Miasto otrzyma wsparcie na organizację w gimnazjach zajęć w zakresie doradztwa zawodowego.

Ma to kluczowe znaczenie dla młodzieży, która znając zapotrzebowanie rynku na konkretne zawody będzie mogła wybrać naukę w interesującej jej szkole. Miasto otrzyma także wsparcie na wdrożenie programu „szachy w szkole” Jest to taka dyscyplina sportu, która doskonale rozwija umysł pod względem matematyczno – logicznym – powiedziała wiceprezydent Krystyna Danilecka.

DSCF4203

Fot. Bartosz Arszyński

Oba projekty zostaną wdrażane bez udziału finansowego miasta. Władze miasta porozumiały się również z fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” na rzecz działań pro senioralnych w Słupsku. Dotyczy to głównie wsparcia wszelkich działań funkcjonowania aktywnego ludzi starszych, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *