Migawki z konferencji prasowej

Władze miasta spotkały się z nowym właścicielem budynku dawnego kina Milenium . Prowadzone rozmowy dotyczyły rewitalizacji starego rynku oraz budynku po kinie Milenium . – „Chcemy ponownie przywrócić tej części miastu dawną funkcję kulturalną.

DSCF3907

W tej sprawie dalsze rozmowy będą prowadzone w Warszawie z udziałem przedstawiciela firmy Jeronimo MartinsPolska właściciela sieci „Biedronka”. W tej sprawie powołany zostanie specjalny zespół, którego zadaniem będzie opracowanie założeń co do przyszłości tej części miasta” – mówił prezydent Biedroń.

Z nowymi ustaleniami z dyrekcją kolei dotyczącymi przebudowy słupskiego dworca i rozbudowy linii kolejowej wrócił z warszawy Marek Biernacki wiceprezydent Słupska. Jak powiedział wiceprezydent PKP jest zainteresowane gruntowną przebudową całego kompleksu dworcowego. Rozmowy dotyczyły także zbyt opieszałej modernizacji linii 405 i 202. Prowadzone rozmowy już odniosły pożądany skutek. W sprawie modernizacji linii 202 (budowa drugiego toru) wiceprezydent rozmawiał również z marszałkiem Strukiem, który zapowiedział interwencję w tej sprawie u ministra infrastruktury.

Miasto szuka pustostanów z przeznaczeniem na mieszkania w tej sprawie prowadzone są inwentaryzacje niektórych budynków. Jak powiedziała wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka z badanych budynków jedynie do modernizacji nadaje się budynek przy ul. Szarych Szeregów 6. Może tu powstać 8 mieszkań. Obecnie szacowany jest koszt modernizacji. Na taki remont czeka już 70 budynków.

Jeszcze w tym tygodniu zostanie przeprowadzonych szereg rozmów między innymi z Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską w sprawie szkolnictwa zawodowego. Jak powiedział prezydent miasto chce rozwijać szkolnictwo zawodowe wprowadzając do szkół szereg innowacyjnych projektów tworząc klasy dedykowane. Konieczna jbędzie tu współpraca z miejscowym biznesem. Władze miasta odbędą także rozmowę z prezydentową Jolantą Kwaśniewską na temat współpracy na rzecz osób starszych z fundacją „Porozumienie bez barier”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *