Tydzień Bibliotek w Kobylnicy

W dniach od 8 do 15 maja odbywała się kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem Wybieram Bibliotekę Rozpoczął ją Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

dzienbibl

Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Tegoroczne hasło daje możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, że biblioteka ze swoją ofertą jest w nauce, kulturze i edukacji nie tylko instytucją nieodzowną, ale także atrakcyjną.

„DZIEŃ BIBLIOTEKARZA”

Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy odbyła się mała uroczystość, na którą przybyli bibliotekarze szkolni, nauczyciele, pracownicy GCKiP, czytelnicy oraz inni sympatycy bibliotek. Pracownicy otrzymali z włodarzy kwiaty oraz życzenia pomyślności. Były przemówienia, wesołe anegdoty o pracy bibliotekarza, zabawy. Na koniec zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, zafundowany przez panią Małgorzatę Szyca-Grabowską, wierną czytelniczkę GBP w Kobylnicy.

Z LITERACKĄ WIZYTĄ U DZIECI”

DSCN8078

Podczas tego tygodnia bibliotek odbyła się akcja „Z literacką wizytą u dzieci”. Dorośli czytali dzieciom bajki i legendy w szkołach i przedszkolach w całej Gminie. Uczniowie zadawali też pytania przybyłym do nich gościom, a ponieważ przypada w tym roku 25-lecie Samorządu mogli dowiedzieć się wiele na ten temat.. Do akcji czytania przyłączyli się m.in. Wójt Gminy Kobylnica, radni, przedstawiciele Straży Gminnej, Posterunku Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej Akcja zakończy się w Urzędzie Gminy Kobylnica, gdzie wykonawcy zwycięskiej pracy plastycznej „Moja Gmina Kobylnica” wezmą udział w „Dziecięcej Sesji”, której gościem będzie pani Jolanta Nitkowska-Węglarz. Autorka znakomitych bajek i legend przeczyta zupełnie nowy utwór ze swojego zbioru, który zostanie wydany w czerwcu.

Z BIBLIOTEKĄ PRZEZ SŁUPSK”

DSCN7986-001

13 maja w akcji organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku „Z biblioteką przez Słupsk” wzięła udział klasa IIIa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Celem akcji było zapoznanie najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu z najciekawszymi zakątkami miasta. Prezydent Słupska Robert Biedroń oprowadził dzieci po swoim gabinecie. Miał możliwość obejrzeć występ Bajki na wesoło i kabaretu Horrorek. Uczniowie obejrzeli Słupsk z wieży widokowej Ratusza. Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy współpracuje z MBP w tej akcji już od kilku lat.

„DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI”

dkk

14 maja odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelnicy dyskutowali na temat książki „Była Żydówka, nie ma Żydówki” Mariana Pankowskiego. Rozmowa dotyczyła nie tylko lektury, ale stosunków polsko-żydowskich ogólnie, a także o motywie tych relacji w innych książkach oraz filmach. Podczas spotkania zadecydowano, że następną omawianą pozycją będzie „Podróżnik WC” Wojciecha Cejrowskiego. Jest to pierwsza książka autora, opisująca historie z wypraw do krajów tropikalnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *