XIV Bieg Olimpijski

23 maja o godz. 11:00 młodzież, przedstawiciele władz PKOl, sportowcy, olimpijczycy, politycy, działacze samorządowi, mieszkańcy Gminy, uczestnicy indywidualni i grupy zorganizowane stanęli na starcie w Kwakowie do XIV Biegu Olimpijskiego im. Piotra Nurowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał wójt Leszek Kuliński.

IMG_1534 IMG_1522
Na starcie zameldowało się ponad 900 uczestników Biegu Olimpijskiego, wśród nich medaliści i uczestnicy igrzysk olimpijskich i działacze sportowi: Miroslawa Sagun-Lewandowska – wielokrotna Mistrzyni Polski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, czterokrotną medalistka Mistrzostw Europy, trzykrotną olimpijkę uczestniczkę IO w Barcelonie, Sydney i Pekinie, Barbara Madejczyk – oszczepniczka, wielokrotna Mistrzyni Polski, Mistrzyni Uniwersjady, medalistka wielu mityngów lekkoatletycznych, aktualna rekordzistka Polski, uczestniczka IO w Atenach i Pekinie. Kamila Augustyn – czołowa polska badmintonistka wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Europy, uczestniczka IO w Pekinie, Maria Sobiech-Osmańska – paraolimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Seulu, Kazimierz Adach – jeden z najlepszych polskich pięściarzy wagi lekkiej, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, trzykrotny Mistrz Polski, brązowy medalista olimpijski z Moskwy, Jan Huruk – najwybitniejszy zawodnik w historii polskiego maratonu, wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Pucharu Świata, uczestnik IO w Barcelonie, Romuald Rasiak – siatkarz, trzykrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata, srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem.

IMG_1482

Fot. Zbigniew BIelecki

Na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego i olimpijskiego wciągnięta została flaga narodowa i PKOl. W ponad sześciokilometrową trasę udały się kilkuletnie dzieci, ich rodzice, młodzież i dorośli. Biegli także politycy i samorządowcy, a wśród nich poseł na Sejm RP Zbigniew Konwiński. Już po kilkuset metrach zbita gromada biegaczy znacznie się rozciągnęła. Niektórzy biegli na czas, inni dla poprawy kondycji lub dla zabawy. Najszybciej spośród mężczyzn trasę pokonał Krystian Kaniewski. Wśród kobiet pierwsza przybiegła na metę Patrycja Kalisz. W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężyli Dymitr Janczulik, Wiktoria Pańka, Patrycja Firkowska i Jarosław Janczulik. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy, turystyczny i 10 rowerów. Wręczone też zostały szkołom i grupom zorganizowanym pamiątkowe puchary, a zwycięzcom z poszczególnych kategorii wiekowych puchary i nagrody. Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi szkoły w Kwakowie – Andrzejowi Wojtaszkowi oraz nauczycielom za profesjonalne przygotowanie imprezy, a także wszystkim uczestnikom biegu za liczne przybycie oraz przyjaciołom biegu za wsparcie i pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *