List do Premier Ewy Kopacz

Ratusz zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące inwestycji park wodny „Trzy Fale”, które odbędzie się 22 czerwca 2015 roku o godz. 18:30 w sali 211 słupskiego magistratu.

W trakcie spotkania chcielibyśmy przedstawić mieszkańcom aktualną informację o przebiegu i skutkach rozstrzygnięcia przed Sądem Polubownym sporu pomiędzy Miastem Słupsk, a wykonawcą aquaparku, wskazać możliwe rozwiązania w zakresie spłaty przeszło 24 mln złotych na rzecz firmy Termochem sp. z o.o. Chcielibyśmy także omówić działania prowadzone przez kierownictwo związane z inwestycją w związku z rozstrzygnięciem sporu – pisze rzecznik prasowy ratusza.

IMG_2165

Fot. Zbigniew Bielecki

Tymczasem prezydent Robert Biedroń zwrócił się w liście do Pani Premier RP Ewy Kopacz o pomoc w zapłacie zasądzonej kary przez  Sąd Arbitrażowy w Warszawie, który roztrzygnął na niekorzyść miasta spór z pierwszym wykonawcą Termochemem . Miasto musi zapłacić 21 ml zł wraz z odsetkami i kosztami sądowymi, a Termochem miastu 1,2 ml zł.. W liście czytamy, ze zadłużone miasto na 275 ml złotych nie stać na wykonanie tego wyroku

list1

list2pismo do Pani premier

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *