Pierwszy dzień w pracy

Nowa dyrektor słupskiej Kultury pani Anna Świętochowska wyłoniona w konkursie dzisiaj była pierwszy dzień w pracy. Dzień upłynął na zapoznawaniu się z urzędem, pani Anna odbyła też konferencję prasową z dziennikarzami słupskich mediów. Nowa szefowa jest instrumentalistą, doktorem nauk zarządzania kulturą. Na kulturę spogląda holistycznie. Ma doświadczenie, duża wiedzę pracowała nad wieloma projektami, Tworzyła muzykę do do spektakli teatralnych Pracowała z orkiestrami. Prowadziła szkołę muzyczną.

Pochodzi z Białegostoku, ale deklaruje chęć zamieszkania w Słupsku. Miasto bardzo mi się  podoba zawsze chciałam przenieść się do miejscowości nadmorskiej, a taką jest Słupsk i to się udało – powiedziała na pierwszej konferencji prasowej.

_DSC4241

W dalszej części Pani dyrektor skoncentrowała się na programie jaki chciałaby zrealizować w Słupsku. Podziękowała za umożliwienie jej wprowadzania zmian., a dotyczą one zagospodarowania i rozwijania ogromnego potencjału publiczności i artystów słupskich, które potrzebują wsparcia zarówno finansowego jak i merytorycznego. To jest pierwszy cel .

Drugim zadaniem jest przybliżenie kultury mieszkańcom, tak żeby rozwijała się ona poza instytucjami również w przestrzeni miejskiej.

_DSC4242

Fot. Bartosz Arszyński

Trzecim celem jest by sektor kultury przyczyniał się do rozwoju miasta. Na to jednak potrzeba trochę czasu, ale myślę ,że to nie jest śpiew dalekiej przyszłości – powiedziała pani dyrektor.

Z jakimi problemami z dziedziny kultury boryka się Słupsk? Pytali dziennikarze

Na pewno jest to ogromne niedofinansowanie, są też problemy lokalowe bazowe. Nie jest dobre,że dwie instytucje kultury maja jedną siedzibę. Potrzeba również więcej kreatywnych otwartych głów. Będą chciała wspomagać lokalnych twórców kultury, ludźmi, którzy będą pozyskiwać fundusze zewnętrze. Działać wspólnie z organizacjami pozarządowymi, popracować nad wspieraniem długofalowym tych organizacji. Musze się przyjrzeć wszystkich jednostkom kultury w mieście, porozmawiać z ich dyrektorami, by pomyśleć co zrobić by funkcjonowały lepiej – powiedziała nowo mianowana szefowa słupskiej kultury.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *