Pilnie potrzebna krew!

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku brakuje krwi potrzebnej do ratowania zdrowia i życia. Do krwiodawców płyną apele, aby przyszli oddać krew.

Sytuacja z zapasami krwi w RCKiK zmieniła się diametralnie w ciągu zaledwie kilki dni – mówi Marzena Harnaszkiewicz- Więckowska ze słupskiego RCKiK – Jeszcze kilka dni temu krwi nie brakowało. W tej chwili dobrą sytuacją mamy tylko jeśli chodzi o krew grupy AB+, ale też nie wiemy na jak długo jej zapasy będą wystarczające. Stacja organizuje też pobrania krwi w terenie. Wczoraj nasz Krwiobus odwiedził Kobylnicę. Można było oddać krew w specjalnym do tego przystosowanym autobusie, który stał pod siedzibą Gminy Kobylnica.

krew

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. Słupskie RCKiK przy ul. Szarych Szeregów 21 czynne jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 7 do 14 i w środy w godz. od 7 do 17.

Ostatnio pracownicy słupskiego MOPR oddawali krew i odpowiedzieli na apel pracowników RCKiK .

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oddali krew. To odpowiedź Ośrodka na jej dramatyczny brak w okresie letnim. Na apel Stacji Krwiodawstwa MOPR odpowiedział już po raz trzeci.

Problem braku krwi w okresie wakacji jest szeroko nagłaśniany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Stacja wszelkimi sposobami stara się dotrzeć do potencjalnych dawców. W mediach pojawiają się dramatyczne apele o stanie zapasów – Po raz kolejny postanowiliśmy zareagować i pomóc. –

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. MOPR

 

mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Krew jest potrzebna dla ratowania ludzkiego życia W akcję 24 czerwca, włączyli się pracownicy większości działów, zespołów pracy socjalnej i placówek działających w strukturach MOPR. Pracownicy w niej uczestniczący otrzymali wcześniej szczegółową instrukcję, jak przygotować organizm do badania i pobierania tej najcenniejszej substancji. – Odpowiadamy na apel Stacji, z którą bardzo dobrze i szybko się współpracuje – dodaje Klaudiusz Dyjas – Z Centrum Krwiodawstwa łatwo jest zorganizować akcję oddawania krwi, do czego gorąco zachęcam słupszczan i inne firmy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *