Premier Ewa Kopacz odpowiedziała

Pani premier Ewa Kopacz odpowiedziała pozytywnie na apel prezydenta Słupska Roberta Biedronia dotyczący kontrowersyjnego wyroku sądu arbitrażowego w sprawie zapłaty przez miasto 24 ml złotych.

Kilka dni temu prezydent poprosił o pomoc w spłacie tych zobowiązań. Pani premier publicznie na antenie TNN24 odpowiedziała – wyraziła chęć pomocy prezydentowi, bo wie ,że jest krótko prezydentem, a dług miasto odziedziczyło po poprzedniej ekipie rządzącej Macieja Kobylińskiego. Premier Kopacz powiedziała, że dostała list od Roberta Biedronia i chce mu pomóc. Wiem, że ta zła sytuacja finansowa Słupska, to nie jego wina i nie wynika z jego krótkiego zarządzania miastem.

DSC_1974

Będę w ten weekend na Wybrzeżu. Na pewno spotkam się z wojewodą pomorskim i marszałkiem. Postaram się, żeby do spotkania doszło w obecności prezydenta Biedronia. Szczegółowo przeanalizujemy sytuację. Chcę wiedzieć w jakich obszarach prawnie mogę pomóc. Oprócz takiej bezpośredniej pomocy finansowej, być może będzie wchodziła w grę jakaś inna pomoc, na którą ja jestem otwarta, powiedziała premier Ewa Kopacz.
To morze dobrze wróżyć na zakończenie tej sprawy, bowiem wczoraj sąd w Gdańsku całkowicie i bezterminowo oddalił zasądzony wyrok. Miasto i prawnicy triumfują.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *