Rowerem po Słupsku

W mieście trwa przebudowa i budowa nowych ścieżek rowerowych. Robert Lenkiewicz pełniący obowiązki dyrektora Komunikacji w Słupsku zna doskonale problemy cyklistów, bo sam porusza się często rowerem po mieście.

Obecnie buduje się w mieście ok 10 km ścieżek rowerowych najwięcej na terenie budowy ringu, bo ok 7 km, część ścieżek jest modernizowana. Tak się dzieje przy ulicy Kołłątaja. Przebudowywane są ścieżki rowerowe. Wykonawcą jest Firma „Strabag”. Inwestycja powstaje w ramach dużego zadania projektu transportowego powiązanego z węzłem transportowym.  Zdjęto starą kostkę betonową, bo wciąż były protesty dotyczące stanu technicznego nawierzchni. Jakość infrastruktury na tym odcinku był bardzo zły. Prace przy ulicy Kołłątaja mają zakończyć się do 30 czerwca. Ścieżka będzie pokryta czerwoną masą bitumiczną. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej w kierunku Strzelinka, a nową drogą rowerową przy ulicy Małcużyńskiego pojedziemy już pod koniec czerwca.

DSCF3444_DSC3002

Obecnie przy ulicy Grunwaldzkiej firma „Strabag” naprawia ścieżkę, która się zapadała na odcinku przy garażach. W mieście mają się także pojawić nowe stojaki rowerowe. Jak podaje pan Robert najpraktyczniejsze są te w kształcie odwróconej litery „U” wszystkie stojaki do przypinania rowerów za koła są niepraktyczne, ciężko dostać się pomiędzy 2 przypięte rowery, ktoś niechcący może trącić rower, wtedy koło się wygina i rower ulega uszkodzeniu.

DSCF3446

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *