AP stawia na praktykę

Akademia Pomorska w Słupsku, dokładając wszelkich starań zmierzających do stworzenia studentom jak najlepszych warunków zdobywania wiedzy praktycznej nawiązała współpracę z kolejną firmą – OptiNav Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku. Ma ona opierać się na wymianie wiedzy i doświadczeń w zakresie działań na rzecz opracowywania i wprowadzenia nowych rozwiązań informacyjno-technologicznych, w tym współdziałania w obszarze wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych, wdrożeniowych, jak również udziału w projektach europejskich.

_DSC3683

Arkadiusz Śmigielski z firmy  OptiNav Sp. z o.o. podczas prelekcji w słupskim ratuszu

OptiNav udzieli również wsparcia w opiniowaniu rozwoju oferty edukacyjno-szkoleniowej AP, organizowaniu praktyk i staży dla studentów kierunków inżynierskich: Edukacji techniczno – informacyjnej oraz Fizyki technicznej.

_DSC3665

Firma OptiNav zajmuje się budową i integracją systemów wizyjnych (machine vision), projektowaniem i budową wizyjnych systemów pomiarowych 2D i 3D oraz rozwojem oprogramowania na potrzeby przemysłu i medycyny. OptiNav zajmuje się także projektowaniem i integracją elektroniki. Firma odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym, realizując w USA projekt medyczny pomocny w operacjach oraz w Kanadzie projekt dot. konstrukcji urządzenia służącego do zbierania kosmicznych śmieci.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *