Awantura o wysypisko w Bierkowie

Miasto Słupsk chce przejąć wysypisko śmieci w Bierkowie, o tym jednak nie chce nawet słyszeć wójt gminy wiejskiej Słupsk Barbara Dykier, która twierdzi,że to początek ekspansji Słupska w gminę wiejską Słupsk. To drugie takie podejście do ekspansji terytorialnej miasta. Poprzednie miało miejsce 5 lat temu i zakończyło się niepowodzeniem.
Sprawa wydaje się mieć podłoże finansowe i ambicjonalne. Wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel stracił swoje stanowisko w wyniku prawomocnego orzeczenia sądu, iż kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz może chce się odegrać na obecnej władzy gminy.

odp1_-001

Mariusz Chmiel jest obecnie prezesem PGK w Słupsku i zarządza wysypiskiem w Bierkowie.
Wiceprezydent Marek Biernacki dowodzi, że na wysypisko obsługuje i prowadzi tam inwestycje spółka miejska, więc dobrze by było gdyby teren ten należał do miasta. Twierdzi:
pośrednio największe korzyści finansowe odnosi gmina, logiczne byłoby, a by ten teren należał do miasta, to dodatkowe milion złotych, które spółka miejska mogłaby przeznaczyć na swoje inwestycje
Marek Biernacki uważa, że to może być początek ekspansji miasta do gminy, bo o tym trzeba myśleć – powiedział

kompaktor

 

Wójt gminy wiejskiej Słupsk Barbara Dykier podkreśla,
o tym nie może być mowy, Unia Europejska preferuje szeroko rozumianą współpracę, a nie takie praktyki jak chce miasto. My na współpracę jesteśmy gotowi i otwarci.

zdj3

Fot.PGK

Sołtys wsi Bierkowo Jan Gruszecki zapowiada protesty, petycje i blokady.
Zgody mieszkańców nie ma, będziemy pisać petycje, protestować i blokować. Nie może być,że miasto weźmie pieniądze, a nam zostawi smród. My się pięknie rozwijamy w gminie w mieście bylibyśmy piątym kołem u wozu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *