Jarmark na Rynku Rybackim

Słupszczanie przywykli już do odbywających się cyklicznie jarmarków na Rynku Rybackim pod Muzeum Pomorza Środkowego. Pomimo iż główny organizator zapowiedział udział tylko w 2 jarmarkach. Jeden z nich Jarmark z Historią miał miejsce w ubiegłą niedzielę dział naukowy muzeum zapowiedział, że drugi odbędzie się pod koniec wakacji w sierpniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolekcjonerzy rozłożyli swoje stanowiska z pamiątkami.
Czego tu nie ma: zabytkowa porcelana sprzed około 100 lat, kolekcje białej broni, historyczne odznaczenia wojskowe, kolekcje zabytkowych sztućców, obrazy malowane różną techniką, rysunki, grafiki, stare książki, a także „Barbi” i „Ken” symbole naszych czasów i inne kolorowe dziecięce zabawki. Są także stare winyle z muzyka sprzed lat króluje Elvis i Połomski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.Bartosz Arszyński

Na jednym ze stoisk rozłożył swój kramik słupski rzeźbiarz pan Antoni Wilma specjalizujący się w wykonywaniu figurek drewnianych ptaszków, a ma w swojej kolekcji bardzo dużo ciekawych gatunków. Niektóre specjalnie malowane, ta jak w przyrodzie. Pan Antoni specjalizuje się też w figurkach świętych, ma także popiersie papieża Jana Pawła II. Kilka prac artysty można zakupić w Młynie Zamkowym w małym muzealnym sklepiku. Nie są to rzeczy bardzo drogie, ale cechuje je staranność wykonania i dbania o niemal każdy szczegół. Pan Antoni podpatruje ptaki na spacerach, czyta o nich różne publikacje. Wykształcił niewątpliwie swój własny styl.
Na kolejny jarmark musimy zaczekać do niedzieli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *