Lego zawita do Ustki

Tuż przy zejściu do Portu w Ustce na wszystkich mieszkańców i turystów czeka tajemniczy namiot. A w nim nie lada atrakcje – wielkie repliki znanych budowli, makieta miasta, modele samolotów bojowych. A wszystko… zbudowane z klocków Lego! 

Wystawa dla miłośników architektury…

55af67f71073b_p

Niesamowita wystawa klocków Lego w Polsce zawitała do Ustki i zostanie tu do końca wakacji. Na ulicy Marynarki Polskiej 12 (tuż przy zejściu do portu) znajdziemy wielki namiot. Podążając na plażę czy na spacer – tę wystawę trzeba zobaczyć! Ogrom budowli i niezwykła kreatywność twórców zachwycą nie tylko najmłodszych, ale i starszych miłośników duńskich klocków. W dziale edukacyjnym zobaczymy repliki znanych i ciekawych budynków z całego świata: Krzywą Wieżę z Pizy, Biały Dom, Big Bena, Empire State Building, czy Taj Mahal. Wśród wielu budowli są także londyńskie kamienice zbudowane z klocków z serii Lego Modular Buildings czy warszawski Pałac Kultury i Nauki. Możemy tu też podziwiać piękne makiety realnych miast stworzone z dbałością o szczegóły. Na każdy projekt składa się kilkadziesiąt klocków!

… i dla zakochanych w nauce…

zdjecie

Namiot Lego w Ustce skrywa wewnątrz niezwykłe budowle z milionów małych klocków. Zbudowane z Lego Technic pojazdy wprowadzą w zdumienie nie tylko dzieci, ale i dorosłych – dźwigi, auta terenowe czy maszyny budowlane są tutaj napędzane silnikami i działają jak te w prawdziwym świecie. Natomiast seria Lego Mindstorms sprawia, że nawet wybitni inżynierowie są zaskoczeni; tylko na wystawie Lego w Ustce można zobaczyć jak działa robot pomagający budować ludzkie kości! Wizytę w namiocie Lego w Ustce można wykorzystać także jako pretekst do nauki historii – najmłodsi na pewno docenią opowieści o I i II wojnie światowej w czasie oglądania modeli samolotów z tego okresu.

…ale też dla filmomaniaków!

zdjecie2

Zarówno dzieci, jak i nieco starsi, znają dobrze serię o Harrym Potterze, czarodzieju z Hogwartu. Dzięki wystawie Lego w namiocie w Ustce mogą sobie przypomnieć jak wyglądała magiczna szkoła i jej okolice, domek Hagrida, ulica Pokątna, Nora czy autobus Błędny Rycerz. Z namiotu nie wyjdą zawiedzeni także miłośnicy filmowych serii Star Wars – znajdziemy tu najwspanialsze pojazdy, rekonstrukcje znanych scen i bohaterów Gwiezdnych Wojen, m.in. takie unikaty jak Yoda, Darth Maul, Millenium Falcon, Super Star Destroyer czy R2-D2. To i wiele, wiele innych atrakcji czeka w namiocie Lego przy ulicy Marynarki Polskiej 12 w Ustce. Wystawę Lego można odwiedzać do końca wakacji, ceny biletów wahają się od 8 do 12 zł. Na chętnych czeka także sklep z zestawami klocków Lego, a organizatorzy zapewniają, że w każdym przypadku są one tańsze o 1 zł od cen katalogowych. Szczegóły na www.wystawaklockow.pl.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *