Narkotyki Syntetyczne niosą śmierć

Już ponad 200 osób zatruło się syntetycznymi dopalaczami inaczej narkotykami wyprodukowanymi syntetycznie. Plaga brania tego środka dotknęła całej Polski jednak największe skupisko zatruć zanotowano w województwie Śląskim. W Katowicach obraduje sztab kryzysowy zwołany przez ministra zdrowia prof. Mariana Zembalę. Sytuacja jest na tyle poważna, że sztab kryzysowy obraduje w weekend. Minister stwierdził, że zapanowała moda na branie dopalaczy, a walka z tą plagą jest bardzo trudna. W uświadamianiu i wychowaniu młodego pokolenia upatruje możliwość zwalczania zjawiska.

Duże plenerowe imprezy rozrywkowe są dla młodych ludzi okazją do wyżycia się – mówi policjant z policyjnego zespołu d.s. narkotyków – Dla wzmocnienia wrażeń sięgają po różne środki, w tym łatwe do zdobycia i stosunkowo tanie narkotyki syntetyczne, nie zdając sobie sprawy, że nie znając źródła ich pochodzenia, reakcji swojego organizmu na spożytą chemię, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

laser-288611_12801

Policja jest na tropie handlarzy syntetyków zwanych dopalaczami. Aresztowano 3 osoby. Skonfiskowano środki o nazwie „mocarz” oraz „podpałka do grilla” zabezpieczono ponad 15 tys zł Na rynku są także tabletki exstazy, na których wytłoczone jest logo supermana, albo batmana i tymi tabletkami zatruły się śmiertelnie na wybrzeżu 3 osoby, czwarta , która była świadkiem zażywania tych syntetycznych narkotyków opowiedziała policji o skutkach zażycia tabletek i objawach jakie wystąpiły u kolegów. Przypadki na Śląsku dotyczą także dorosłych osób.
Policja sądzi, że w związku z umieszczeniem ponad 100 nowych środków na liście zakazanych narkotyków dealerzy próbują szybko pozbyć się tych specyfików i stąd ten wysyp na rynku.

z5440239M

Przestrzegamy ponownie tabletki niosą śmierć. Mają opóźnione działanie i pozornie długo nic się nie dzieje, zaniepokojeni tym faktem młodzi ludzie chcąc przyspieszyć wizję sięgają po koleją, która okazuje się dawką śmiertelną dla organizmu człowieka. Czyni w nim nieodwracalne spustoszenie: uszkodzenia narządów wewnętrznych i ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo ludzie , którzy znajdują się pod wpływem tego środka stają się bardzo agresywni. Zanotowano 3 przypadki pobić lekarzy i pielęgniarek spieszących karetkami na ratunek. Jedna z ratowniczek medycznych ma wybity ząb, delikwent zdemolował także karetkę pogotowia i kopnął udzielającego mu pomocy lekarza w twarz.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *