Policja na straży środowiska naturalnego

Nowoczesny sprzęt w skład, którego wchodzi łódź motorowa i samochód terenowy do walki z kłusownikami wodnymi o wartości 278 198, 31 zł, trafił w ręce policjantów z gminy Ustka. To program jaki realizowała słupska komenda pt „ Policja na straży środowiska naturalnego” przygotowaniem i napisaniem projektu unijnego zajął się komisarz Wojciech Bugiel. W lutym br.

Złożyliśmy projekt unijny do usteckiej grupy rybackiej, który został bardzo wysoko oceniony przez komisję, bo zakłada nie tylko walkę z kłusownikami, ale też szkolenie i pogadanki z młodzieżą szeroko rozumiana edukację ekologiczną w tym zakresie. Posumował komendant mł. insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projekt zrealizowany w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i obszarów nadbrzeży rybackich 2007 – 2013.
Głównym celem projektu jest zachowanie różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb powiatu słupskiego, dzięki wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w specjalistyczny sprzęt do walki z kłusownictwem wodnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drugim celem jest prowadzenie aktywnych działań na rzecz zwalczania kłusownictwa na obszarze zależnym od rybactwa objętym Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich Słowińską Grupą Rybacką. Ponadto Komenda Miejska Policji w Słupsku zorganizowała szereg działań o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym w tym min zajęcia w III klasach szkoły podstawowej, w której udział wzięło 1383 uczniów i konkurs plastyczny. Na konkurs przysłano 131 prac.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Uroczystego wręczenia kluczyków do samochodu dokonał starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, a do łodzi dyrektor Słowińskiej Grupy Rybackiej Adam Karaś
policja wzbogaciła się się o nowoczesny samochód terenowy pic-up z wyciągarką , łódź płaskodenna wraz z przyczepą i wyposażeniem, kamera termowizyjna, noktowizor, agregat prądotwórczy i reflektory oświetleniowe o łącznej wartości 278 198, 31 zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu okolicznych gmin i starostwa słupskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *