Policja na straży środowiska naturalnego
|Nowoczesny sprzęt w skład, którego wchodzi łódź motorowa i samochód terenowy do walki z kłusownikami wodnymi o wartości 278 198, 31 zł, trafił w ręce policjantów z gminy Ustka. To program jaki realizowała słupska komenda pt „ Policja na straży środowiska naturalnego” przygotowaniem i napisaniem projektu unijnego zajął się komisarz Wojciech Bugiel. W lutym br.
Złożyliśmy projekt unijny do usteckiej grupy rybackiej, który został bardzo wysoko oceniony przez komisję, bo zakłada nie tylko walkę z kłusownikami, ale też szkolenie i pogadanki z młodzieżą szeroko rozumiana edukację ekologiczną w tym zakresie. Posumował komendant mł. insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku.
Projekt zrealizowany w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i obszarów nadbrzeży rybackich 2007 – 2013.
Głównym celem projektu jest zachowanie różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb powiatu słupskiego, dzięki wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w specjalistyczny sprzęt do walki z kłusownictwem wodnym.
Drugim celem jest prowadzenie aktywnych działań na rzecz zwalczania kłusownictwa na obszarze zależnym od rybactwa objętym Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich Słowińską Grupą Rybacką. Ponadto Komenda Miejska Policji w Słupsku zorganizowała szereg działań o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym w tym min zajęcia w III klasach szkoły podstawowej, w której udział wzięło 1383 uczniów i konkurs plastyczny. Na konkurs przysłano 131 prac.
Fot. Bartosz Arszyński
Uroczystego wręczenia kluczyków do samochodu dokonał starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, a do łodzi dyrektor Słowińskiej Grupy Rybackiej Adam Karaś
policja wzbogaciła się się o nowoczesny samochód terenowy pic-up z wyciągarką , łódź płaskodenna wraz z przyczepą i wyposażeniem, kamera termowizyjna, noktowizor, agregat prądotwórczy i reflektory oświetleniowe o łącznej wartości 278 198, 31 zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu okolicznych gmin i starostwa słupskiego.