Ścieżki rowerowe po nowemu

W Słupsku przybywa ścieżek rowerowych. Ostatnio jak poinformował dyr. Wydziału Komunikacji UM Robert Linkiewicz powstało ponad 3 km ścieżek rowerowych pokrytych czerwona masą bitumiczną, a około 10 km dróg rowerowych w mieście  w tym roku.
Wykonawca firma Strabag prowadzi prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ulicy Szczecińskiej. Widać tam uwijających się pracowników i ciężki sprzęt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drogi rowerowe budowane są także w ramach ringu miejskiego i tak przy ulicy Poznańskiej, do ulicy Przemysłowej zbudowano ścieżkę rowerową z czerwonej masy bitumicznej. Zakończyły się prace przy ulicy Małcużyńskiego zostały niewielkie poprawki nawierzchni. Budowana jest droga rowerowa od ulicy Przemysłowej do ulicy Portowej. Wszystkie przejazdy i krawężniki mają być frezowane na zero tak, by rowerzysta tego nie odczuł i pokryte masą antypoślizgową z żywicy epoksydowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak podał dyrektor planowane jest poprowadzenie ścieżki rowerowej między domami przy ulicy Kołłątaja na tzw drodze kolejowej. Miasto ma zamiar wystąpić do władz PKP o przejęcie tego gruntu. Ustalane jest na jakiej to będzie zasadzie.

W planach budowa Kładki rowerowej nad torami równolegle do ulicy Szczecińskiej.
Barierki energochłonne mają oddzielić dwukierunkową ścieżkę rowerową na wiadukcie. Ruch rowerzystów będzie odbywał się tam się w 2 kierunkach. Nadal po drugiej stronie wiaduktu będzie można jeździć w górę w stronę 3 Maja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W mieście powstaje także infrastruktura rowerowa przy dworcu kolejowym Bezobsługowa Stacyjka Rowerowa BIKEN DRIVE, zadaszony obiekt, wyposażony w kompresor powietrza i warsztat samoobsługowy tzw IBOMBO, będzie tam można zostawić rower udać się pociągiem do miejsca docelowego, służyć będą do tego specjalne stojaki na 28 rowerów, a 4 kamery mają monitorować obiekt . Rower poczeka w takiej stacyjce aż wróci jego właściciel.

To duże udogodnienie zaznacza Robert Linkiewicz, bo same drogi rowerowe bez infrastruktury dla rowerzystów, to półśrodek. Dlatego w mieście ma być kilak takich stacyjek, gdzie można będzie bezpiecznie zostawić pojazd i zadbać o jego sprawność w bezobsługowym warsztacie rowerowym IBOMBO
Budowana jest także ścieżka rowerowa w kierunku Bierkowa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *