Słupsk bliżej Słupi

Akcja sprzątania koryta rzeki Słupi rozpocznie się w najbliższą sobotę. Uczestniczyć w niej ma 10 płetwonurków ze słupskiego klubu Działalności Podwodnej „Nautilius” rzeka jest bardzo płytka i bardzo zanieczyszczona, pływają w niej najróżniejsze przedmioty. Będąc na spacerze widziałem pływającą toi toi –  powiedział wiceprezydent

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Marek Biernacki – Postanowiliśmy zająć się jej posprzątaniem. W tym celu ekipa nurków wraz z pracownikami słupskiego PGK przystąpi w sobotę do akcji. Pracownicy PGK odbiorą, to co wyłowią z rzeki nurkowie. Chcemy by Słupia była bliżej Słupska. Chcemy przywrócić jej świetność.

Rzeka nieodmiennie kojarzona jest z miastem i musi być spławna, tak by kajaki i inne łodzie mogły po niej pływać bez obaw o jakieś uszkodzenia.- powiedział Marek Biernacki.

Akcja sprzątania będzie bardzo widowiskowa powiedział Marek Góralczyk ze Słupskiego Nautiliusa i serdecznie zapraszamy na nią mieszkańców miasta. Rozpocznie się o godzinie 11 w rejonach przepławki. Rzeka nie była sprzątana od 3 lat i skutki tego widać gołym okiem. Ma pozarastane brzegi, kwitnie bujna roślinność i praktycznie nie ma do niej zejścia.

Katastrofalny jest również stan nawierzchni na bulwarach nad Słupią w okolicach ul. Szarych Szeregów 1o.Brakuje zjazdu dla rowerów, są za to strome schody. Ratusz ogłasza kolejne konkursy na zagospodarowywania terenów nad Słupią i rozdaje nagrody. Ciekawe kiedy te projekty wcieli się w życie i czy ktoś pomyślał o 2 stronie bulwarów tam, gdzie mieści się Sąd Rejonowy, bo na tych garbach można uszkodzić sobie rower.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *