Słupszczanie w Hołdzie Powstańcom

Atrakcyjnie zapowiadają się uroczystości związane z obchodami 71 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w Słupsku. Organizator Fundacja Indygo i Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” wraz z grupą 100 aktorów w tym 2 grup rekonstrukcyjnych zapowiadają wspaniałe widowisko. Słupia jutro zamieni się w Wisłę, którą sforsuje 1 Armii Wojska Polskiego. Ulica Szarych Szeregów zamieni się w ulicę okupowanej Warszawy.

_DSC5104

Dzisiaj w okolicy placu Powstańców Warszawskich dopinane są ostatnie scenariusze rekonstrukcji i budowana jest dekoracja. Na ulicach Słupska pojawia się niemieccy żołnierze w patrolach kontrolujący przechodniów. W herbaciarni „Filart” właścicielka Katarzyna Sokołowska ubrana w stylu lat 30 tych nie obsługuje kolaborantów, powstańcy mają tam herbatę ze zniżką.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzisiaj o 18 próba generalna przed jutrzejszymi uroczystościami inscenizacją. Ratusz podał informację:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W związku z organizowanymi obchodami 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w tym inscenizacji historycznej, informujemy, ze ul. Szarych Szeregów, na całej długości tj. od strony ul. Armii Krajowej do wysokości Stacji Krwiodawstwa , będzie wyłączona z ruchu kołowego od 31 lipca 2015 r. godz. 18.00 do 1 sierpnia 2015 r. godz. 20.00.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.Bartosz Arszyński

W związku z powyższym prosimy o nie parkowanie w w/w terminie na wskazanym odcinku ul. Szarych Szeregów. Organizator uroczystości i inscenizacji posiada zgodę na zajęcie pasa drogowego, stąd zaparkowane pojazdy będą odholowywane na koszt ich właściciela. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia w ruchu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *