Budżet Obywatelski do poprawki

Wczorajsze konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na rok 2016 zapowiadały się burzliwie. Niestety w ostatniej chwili zmieniono godzinę spotkania z 17 na 16.30 mało kto o tym wiedział, bowiem w radio Słupsk padła informacja,że spotkanie w ratuszu rozpocznie się o 17.
Pan Jan Kozłowski zauważył, kto przybył na spotkanie: w sumie było z 10 osób z tego był tak nowy skarbnik Pan Artur Michałuszek, Przewodnicząca Rady Beata Chrzanowska, dyrektor Biura Rady Barbara Sienkiewicz, małżeństwo prywatnych inwestorów i my Jan Kozłowski i Adam Sroka.

DSCF8137

Mogę powiedzieć,że poziom zadłużenia miasta wzrasta niepokojąco do 56 procent, jak wiemy 60 procent to jest graniczna bariera, której nie możemy przekroczyć. Nie wiem, czy pan skarbnik już jest dobrze zorientowany w finansach miasta, bo aż mi się wierzyć nie chce powiedział, że bieżąca obsługa długu 30ml wynosi w roku 50 ml złotych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proszę Państwa 2 lata bez odsetek i mamy zbudowany aquapark za darmo już nie mówiąc o wszystkich wyremontowanych ulicach – powiedział nasz rozmówca Jan Kozłowski.
Zauważył także,że budżet obywatelski jest bardzo ważną sprawą dla mieszkańców jednak przeznacza się na to zbyt małe kwoty, bo 2 ml to zbyt mało. Powinno przeznaczyć się na niego 10 razy tyle – powiedział pan Jan.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *