Daj Szansę Nadziei

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Robert Biedroń wsparł swoim wizerunkiem – założył koszulkę akcję, „Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja” w Słupsku. W akcji chodzi o kwestę pieniędzy na rzecz słupskiej organizacji pozarządowej „Nadzieja”. Do funkcjonowania, której potrzeba ok 600 tys zł, Fundacja dostaje od Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych połowę tej kwoty resztę muszą dozbierać lub uzyskać od sponsorów.

Dlatego w miejskich instytucjach pojawią się skarbonki i będą kwestować wolontariusze ze specjalnymi identyfikatorami na rzecz tej organizacji. Mają być ubrani w w niebieskie koszulki z napisem „Daj szansę Nadziei”.

S0185018

Najnowsza informacja jest taka,że w mieście powstanie specjalne przedszkole prowadzone przez „Nadzieję”, bo dzieci, które poddawane są terapii w ośrodku nie mogą uczęszczać do przedszkoli integracyjnych w mieście. Potrzeba specjalnej placówki i taka ma w Słupsku powstać pod auspicjami „Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja”, powiedziała zaproszona na konferencję społeczna prezes Fundacji Małgorzata Banaś. Podziękowała za formę wsparcia i zorganizowanie spotkania razem z mediami. Na spotkaniu była także dyrektor Fundacji Agnieszka Cyganek ( z lewej strony).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fundacja działa od 25 lat. Rehabilitujemy dzieci o różnych dysfunkcjach. Pod opieką fundacji rocznie znajduje się około 300 dzieci. Jest wielka potrzeba stworzenia specjalnego niepublicznego przedszkola, którym będzie zarządzała nasza fundacja, a znajdą się tam dzieci, które są pod nasza opiekę  nie uzyskują rehabilitacji w przedszkolach integracyjnych – powiedziała Małgorzata Banaś.
Już 12 września na Placu Zwycięstwa zorganizowany będzie festyn połączony ze zbiórką pieniędzy do puszek. Impreza będzie obfitować w wiele atrakcji min: przejażdżki konne, gry i zabawy na świeżym powietrzu, pokaz tresury psów. specjalistyczne doradztwo ekspertów. Festyn „Pożegnanie lata z Nadzieją” rozpocznie się o 12.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *