Jak ustrzec się upałów

Jedni lubią wylegiwać się w słońcu i kochają powietrze znad Afryki, dla drugich jest to katorga męczą ich te upały i chcieliby, aby jak najszybciej wróciły niższe temperatury.Tak czy owak, upały niosą z sobą niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Gdy temperatura na dworze przekroczy 30 stopni trzeba szczególnie uważać na udar cieplny i przegrzanie organizmu. Jak tego uniknąć?

Przede wszystkim nie powinniśmy dopuszczać do odwodnienia organizmu. Musimy pić dużo wody mineralnej nawadniać się. Ważne jest jak radzą eksperci, aby nie pić 1,5 litra naraz , bo to na niewiele się zda. Wodę należy pić, wolno np. 1 szklanka na godzinę w upałach. Osoby pracujące na zewnątrz powinny pić 2-4 szklanek wody na godzinę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szczególnie na upały narażone są osoby, które biorą leki kardiologiczne na obniżenia ciśnienia i te osoby powinny bardzo uważać, bo leki takie prowadza do odwodnienia organizmu.
W upałach powinniśmy wystrzegać się alkoholi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powinniśmy też schładzać nasze ciało, przez kąpiele wodne, albo kurtyny zainstalowane w miastach. Nie powinniśmy dopuszczać do odczuwania pragnienia. Osoby starsze powinny nosić nakrycie głowy, by ustrzec się przed upałem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *