Zielna, zielna…

Święcenie ziół, jarmark ziół, kwiatów, warzyw, owoców i naturalnych medykamentów, warsztaty botaniczne dla dzieci, plecenie wianków, a w samo południe koncert kwartetu Zagan Acoustic – to niektóre z atrakcji zaplanowanych podczas Pomorskiego Święta Ziół w Swołowie, które odbędzie się w najbliższą sobotę.

fot. Mateusz Ochocki / Mfoto
 
W  sobotę 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Boskiej Zielnej. To najstarsze święto maryjne sięga korzeniami V wieku. Tego dnia w kościołach święci się zioła, kwiaty i zboża. Z tej okazji w malowniczej wsi Swołowo odbędzie się III Pomorskie Święto Ziół.

od-janiny-001

Od godz. 10 do godz. 16 w Zagrodzie Albrechta odbędzie się jarmark ziół warzyw, owoców, przetworów, syropów i naturalnych medykamentów. Będzie można także skosztować potraw serwowanych przez koła gospodyń wiejskich. W swołowskim kościółku odprawiona zostanie Msza święta, podczas której zostaną poświęcone przyniesione bukiety i wianki (godz. 11).

151245Matki_Boskiej_Zielnej_wdzydze_2011

Gwiazdą muzyczną Pomorskiego Święta Ziół będzie kwartet Zagan Acoustic, którego koncert rozpocznie się w samo południe. Dla dzieci przewidziano warsztaty tworzenia ziołowych medalionów, biżuterii z kwiatów i roślin, a także eksperymenty botaniczne. Podczas imprezy zostanie zaprezentowany szerszej publiczności agrorezerwat „W Kratę”, powstały przy współpracy Muzeum z Akademią Pomorską.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *