Kultura bez Barier i 60+

 W dniach od 26 – 30 września w salach słupskiego Muzeum Pomorza Środkowego zagości Warszawki Tydzień Kultury Bez Barier organizowany jest przez Fundację Kultury Bez Barier i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Z roku na rok do akcji przyłącza się coraz więcej instytucji z całej Polski. Po raz pierwszy do akcji przyłączyło się słupskie Muzeum. 

_DSC5167

Festiwal Kultury Bez Barier ma na celu udostępnienie kultury, która łączy a nie dzieli, bez stereotypów i wykluczeń. Kultury, która ma łączyć i przeciwdziałać spychaniu na ubocze. Kultury, która jednocześnie jest wrażliwa i wartościowa artystycznie.

_DSC4627-001_DSC5170

Mimo trudności jakie stwarza architektura Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób z dysfunkcjami ruchowymi bądź wzrokowymi. Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana ekspozycja w holu Zamku, do którego wejście nie sprawia trudności. Zostaną przygotowane podjazdy, dzięki którym bez problemu będzie można obejrzeć wystawy „Skarby Książąt pomorskich” oraz „Z przeszłości Słupska”, zaś w holu zaprezentowane zostaną obiekty, które na co dzień eksponowane są na wyższych kondygnacjach lub w Młynie Zamkowym. Będą to m.in. XVIII-wieczne meble, elementy zbroi, portrety, stroje kaszubskie. Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły zwiedzać poprzez dotyk, zaś dla osób głuchoniemych wygłoszony będzie wykład w języku migowym „Okręgi świątynne starożytnej Grecji”.
Ponadto zapraszamy wszystkich seniorów 60+ na zwiedzanie Muzeum oraz jego oddziałów w Klukach i Swołowie za 1 zł. Zaś w sobotę i niedzielę na darmowe oprowadzanie po wystawie Witkacego – informują organizatorzy.

Szczegółowy program:
26.09.2015
godz. 10.00 Sala Rycerska – wykład w języku migowym „Okręgi świątynne starożytnej Grecji”
godz. 12.00 – oprowadzanie po wystawie „Życie i twórczość S.I. Witkiewicza”
27.09.2015
godz. 12.00 – oprowadzanie po wystawie „Życie i twórczość S.I. Witkiewicza”

26-27.09.2015 godz. 10.00 – 16.00
Ekspozycje dla osób z niepełnosprawnością ruchową i wzrokową

28-30.09.2015 godz. 10.00 – 18.00
Ekspozycje dla osób z niepełnosprawnością ruchową i wzrokową

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *