Pożegnanie lata z Nadzieją

Jutro na Placu Zwycięstwa w Słupsku odbędzie się festyn pt „ Pożegnanie Lata z Nadzieją”, to wcześniej zapowiedziana impreza, która ma na celu zapoznanie Słupszczan z działającą od lat Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” i korzyściami jakie z tego płyną. Obecnie wolontariusze Fundacji zbierają pieniądze na budowę nowego obiektu – przedszkola, gdzie dzieci z porażeniem mózgowym, podopieczni Fundacji mogłyby być w pełni  rehabilitowane.

DSC_4421

Potrzebę powstania takiego obiektu uzasadniała społeczna prezes Fundacji „Nadzieja” Małgorzata Banaś i dyrektor Agnieszka Cyganek. Przedszkola integracyjne jakie mamy w mieście nie są w stanie zająć się kompleksowo rehabilitacją podopiecznych Fundacji „Nadzieja”, bo potrzeba specjalistów i odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Na to wszystko potrzebne są środki. Na działalność statutową potrzebujemy 600 tys zł, a z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych dostajemy połowę tej kwoty.

DSC_4489

Kwestujący wolontariusze z „Nadziei” pojawili się na urodzinach Słupska.

Organizatorzy zapewniają urozmaicony program festynu jak: gry i zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu, przejażdżki konne, występy artystyczne tancerzy oraz solistów i zespołów muzycznych, konkursy z nagrodami, pokaz tresury psów, grill,grochówka, ciasta, napoje, przekąski dla dzieci.
Środki uzyskane z organizacji zabawy i zbiórki publicznej pod hasłem „Daj Szansę Nadziei” w całości przeznaczone zostaną na uruchomienie nieodpłatnego Punktu Przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *