Jestem gotowa na współpracę

Dorota Gardias na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej zapewniła, że jest gotowa rozwiązywać problemy miasta i mieszkańców Słupska i czuje się dobrze przygotowana do roli przyszłego parlamentarzysty. Jej kompetencje i niemal 8 letnia praca w Sejmie, a także w strukturach Unii Europejskiej predestynują ją do objęcia tego stanowiska. Pani Dorota wyraża chęć rozwiązywania problemów w imię dialogu z prezydentem miasta Słupska Robertem Biedroniem, któremu proponuje debatę o ważnych sprawach Słupszczan i miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako długoletnia działaczka na rzecz środowiska pielęgniarek w Polsce stanowczo sprzeciwiała i sprzeciwia prywatyzacji słupskiego szpitala. W przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego widzi zagrożenia dla zdrowia pacjentów. Spółki nastawione są na maksymalizowanie zysku i pomnażanie swojego kapitału, pacjent jest na drugim miejscu. Są możliwości by zmienić ta niekorzystną decyzję Sejmiku Samorządowego w Gdańsku. Dorota Gardias nie ma nic przeciwko powstawaniu prywatnych szpitali, ale nie mogą one funkcjonować na majątku publicznym. Na ten szpital składało się także społeczeństwo naszego miasta i są tam nasze pieniądze. Należy bezwzględnie zatrzymać prywatyzację szpitali. Sprywatyzowane szpitale nie funkcjonują sprawniej od publicznych, a ludzi traktuje się tam przedmiotowo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od parlamentarzystów wymaga się, aby byli skuteczni w działaniu na rzecz swojej lokalnej społeczności i swoich wyborców, aby być skutecznym konieczny jest dialog, dialog i współpraca merytoryczna i konstruktywna, żeby do tego doszło muszą spotykać się parlamentarzyści i samorząd. Samorządowcy jak nikt inny wiedzą o tym jak należy pomóc miastu, rejonowi, okręgowi i swoim obywatelom. Dlatego zapraszam do debaty i apeluję do prezydenta Roberta Biedronia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Panie Prezydencie apeluję do Pana i proszę o spotkanie i konstruktywną rozmowę merytoryczną na temat problemów Słupska, jeśli wejdę do Sejmu chcę z Panem współpracować na rzecz naszej społeczności lokalnej. Chcę również powiedzieć, że deklarują tę współpracę i liczę na to ,że Pan odpowie pozytywnie na moje zaproszenie i spotka się Pan ze mną, otworzy drzwi do ratusza dla wszystkich parlamentarzystów. Żebyśmy mogli razem skutecznie współpracować na rzecz naszego miasta i regionu w sprawach Słupska i problemów: czy to gospodarki mieszkaniowej, bezrobocia, o wszystkim tym chciałabym się dowiedzieć, żeby móc włączyć się w pracę na rzecz tego miasta. Jestem gotowa, a mam duże doświadczenie jeżeli chodzi o dialog społeczny i dlatego dzisiaj tą gotowość deklaruję – powiedziała na konferencji prasowej Dorota Gardias kandydatka na posła z Listy Zjednoczonej Lewicy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *