„Kobieta bez przestrzeni”

Czy słupszczanki są aktywne w życiu społecznym, kulturalnym i politycznym? Czy realizują siebie, swoje pasje i potrzeby ? Jak postrzegają nas nasi mężczyźni ? O tych sprawach będzie można porozmawiać w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku przy ul. Grodzkiej 3 po projekcji filmu dokumentalnego „Kobieta bez przestrzeni” przewidziano także dyskusję na temat roli kobiet w społeczeństwie.

kobietabezprzestrzeni

Bohaterkami filmu Grzegorza Karbowskiego są kobiety reprezentujące różne środowiska. Reżyser analizuje politykę, biznes, kulturę i media. Zachęca do krytycznego spojrzenia na obecność kobiet w przestrzeni publicznej.

Kobieta-bez-przestrzeni-Bochniarz-środek

Obraz podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: czy kobiety mają dziś realny wpływ na politykę, gospodarkę, naukę, kulturę, świat biznesu? A jeśli tak, to czy wiemy o tym, czy to zauważamy? W świadomości społecznej obraz współczesnej kobiety, to wizerunek kobiety-opiekunki ogniska domowego oraz kobiety-obiektu seksualnego, natomiast mężczyzna to opoka istniejącego porządku, głowa rodziny, biznesmen, polityk. W ten sposób stereotypy związane z płcią są stale utrwalane. Twórcy filmu chcą zwrócić uwagę na te zjawiska i pokazać ich skutki.

mbp-film-mucha-625x417

Czy wrogiem kobiety jest sama kobieta? Jak codzienność wpływa na wybory życiowe kobiet? System, prawo, kultura, wychowanie, edukacja – w jaki sposób ograniczają ambicje kobiet?

8ab7028f-94fb-4eb5-8486-cbe37a47ab83

Fot. Video Studio/ Internet

Zachęcamy do włączenia się w rozmowę namawiają moderatorzy ze słupskiej biblioteki.

 Organizatorami spotkania są:Stowarzyszenie Waga,Video Studio Gdańsk producenci filmu, Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku

Patronat medialny sprawuje Radio Koszalin i TV Słupsk w sieci Vectra.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *