Najzdolniejsi zwiedzali Centrum Nauki Kopernik

W Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku działa Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych, który ma na celu pomoc uczniom zdolnym w osiągnięciu sukcesów w życiu szkolnym oraz środowisku lokalnym. Na początku października najzdolniejsza młodzież objęta tym programem uczestniczyła w wyjeździe dydaktycznym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – w ramach nagrody za szczególne osiągnięcia i aktywny udział w społeczności szkolnej.

Kopernik (2)
Adelajda Soszyńska, Cezary Syldatk, Aleksander Szpynda, Julia Wróblewska, Damian Wolski (Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Michał Demkowycz (Technikum Weterynarii) i Klaudia Zakrzewska (Liceum Plastyczne) mieli możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii, nauk społecznych. Opiekę nad utalentowaną młodzieżą sprawowali Pani Monika Skwarek wraz z Panem Danielem Ławniczakiem.

Kopernik (7)
Młodzież ze Słupska zwiedziła m.in. siedem wystaw stałych, Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny. Jednak największe emocje i zainteresowanie młodzieży wzbudziła wizyta w planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki 45 minutowym projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu.
Słupszczanie w Centrum spędzili 4 godziny, poza programem udało im się również zobaczyć Łazienki Królewskie, Muzeum Rzeźby – Królikarnię, jak i Stare Miasto.

Kopernik (3)

Kopernik (1)

– Jestem bardzo zadowolona z podróży do Warszawy. Uważam, że wycieczka po Centrum Nauki Kopernik była bardzo interesująca. Najbardziej podobała mi się wizyta w Planetarium, gdzie oglądaliśmy Początki życia w 3D – mówi uczennica, Julia Wróblewska. Mam nadzieję, że to właśnie w CNK zrodziły się w kimś marzenia i że ktoś z nas już zaczął lub zacznie swoją drogę do Gwiazd – dodaje opiekun wycieczki, pani Monika Skwarek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *