Nielegalny tytoń i spirytus w rękach kryminalnych

Policjanci z Komisariatu I Policji w Słupsku wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku, zabezpieczyli ponad 100 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 160 litrów spirytusu. W związku ze sprawą zatrzymano 42 letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 80 tysięcy złotych .Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Słupsk 15.10.2015 nielegalny tytoń i spiryt

Kryminalni z Komisariatu I w Słupsku współpracując z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta prawdopodobnie znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji i przeszukania garażu należącego do 42 letniego słupszczanina, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 100 kg krajanki tytoniu i 160 litrów spirytusu. Cześć tytoniu znajdowała się w workach jutowych, a reszta spakowana już była w mniejsze kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. Alkohol znajdował się w 5 litrowych butelkach -wszystko bez polskich znaków akcyzy.

slupsk 15.10.2015 Spiryt i tyton

Fot. KMP Policji

Nielegalny towar zabezpieczony został przez funkcjonariuszy i będzie stanowił dowód w postępowaniu przed sądem. W wyniku działań policjantów zatrzymano 42 letniego własciciela garażu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany i przedstawione mu zostaną zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Policjanci ustalili, że Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 80 tysięcy złotych.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *