Powalczą słowem

Nagroda pieniężna w wysokości czterystu złotych czeka na autora najlepszej pracy nadesłanej na Turniej Jednego Wiersza, który organizowany jest w Kobylnicy w ramach Biesiady Poetyckiej. Osobom zainteresowanym wzięciem udziału w konkursie pozostało już niewiele czasu. Termin przyjmowania prac upływa 30 października.

Jeszcze tylko do końca października można nadsyłać prace na Turniej Jednego Wiersza. Będzie to już trzecia edycja imprezy, która jest efektem współpracy: Gminnego Centrum Kultury i Promocji, Biblioteki Publicznej w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Również i w tym roku prace mogą nadsyłać osoby z całej Polski, ale także twórcy mieszkający poza granicami kraju. Dla autorów najlepszych wierszy przygotowano nagrody rzeczowe, ale też finansowe – o łącznej wartości tysiąca złotych.

dzien_czytelnika2_24

W Turnieju mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie jednego, własnego wiersza. Istotne jest jednak to, by nadsyłane prace, nie były nigdzie wcześniej publikowane a tym bardziej nagradzane w innych konkursach.

Nadesłane teksty poetyckie będzie później oceniać komisja, w skład której wejdą m.in. poeci, literaci i publicyści, działacze kultury ale też krytycy. Autorów najlepszych prac poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się szóstego listopada w Sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *