Święto edukacji

Piękna uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w tym roku w Pałacu Aureus uczestniczyli w niej nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze słupskich szkół. Wśród zaproszonych gości Senator Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Kleina, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Konwiński, Pomorski Wicekurator Oświaty Gabriela Albertin. Najważniejszymi uczestnikami byli jednak dyrektorzy i nauczyciele słupskich szkół i placówek oświatowych, którzy odebrali w tym dniu odznaczenia gatulacje, nagrody i bukiety kwiatów. W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele uczniów.

14.10.2015-019-630x420
Obchody dnia Edukacji Narodowej to czas podziękowań, podsumowań, to również moment refleksji. Nauczanie jest bez wątpienia zawodem szczególnym – trudnym i wymagającym, ale też niezwykle satysfakcjonującym, zgodnie z maksymą J. Korczaka: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

14.10.2015-022-1024x683

W trakcie uroczystości uhonorowano 34 osoby Medalami Komisji Edukacji Narodowej. W dowód uznania szczególnych osiągnięć w pracy na rzecz pomorskiej oświaty nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty wyróżniono natomiast 6 osób. 40 słupskich pedagogów otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Słupska. Szczególnym tytułem uhonorowano p. Małgorzatę Podolak – Wicedyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku, której przyznano nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

14.10.2015-015-696x464

Wyjątkowo wyróżnione, ze względu na udział uczniów w wyborze, zostały 3 osoby, którym przyznano tytuł Nauczyciela Roku 2015: p. Wioletta Domoń w kategorii szkół podstawowych (SP 10), p. Joanna Duda w kategorii szkół gimnazjalnych (G 5), p. Dariusz Kalita w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (ZSP 1). W trakcie uroczystości 8 działaczom wręczono Srebrną Odznakę Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

14.10.2015-012-630x420

Fot. Natalia Rybak

Wydarzenie uświetniła wspaniała oprawa artystyczna. Występy zarówno p. Agnieszki Siepietowskiej – Dadel jak i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Słupsku oraz wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku wzbudziły w uczestnikach spotkania wiele emocji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *