Wojska Polskiego w remoncie

Trwa remont głównej ulicy w mieście Alei Wojska Polskiego. Nową nawierzchnią pojedziemy pod koniec miesiąca. Obecnie pracownicy firmy Furges i Krężel kładą warstwę wiążącą na jezdni. W akcji uczestniczy ciężki sprzęt. Ludzie pracują do zmroku. Chodniki przy Alei Wojska Polskiego są szersze i mają nową nawierzchnię z płyt bitumicznych. Ulica odzyskała nowy wygląd. Jest elegancka, niestety zlikwidowano niektóre zatoki parkingowe i miejsc parkingowych jest znacznie mniej niż przed remontem. Podnosili to mieszkańcy na wczorajszym spotkaniu z radnymi.

DSCF2069

DSCF2066

Problemem mieszkańców z ulicy Wojska Polskiego jest niemożność dojazdu do swoich posesji, bo od rana parkują na podwórkach samochody dostawcze i prywatne właścicieli sklepików zlokalizowanych na tej ulicy. Mieszkańcy skarżą się też na to, że nie mogą otwierać okien od strony ulicy, bo wlatuje do mieszkań smog i spaliny samochodowe.

DSCF2084

Wiceprezydent Marek Biernacki uspokajał, że w momencie powstania od strony Towarowej Węzła Komunikacyjnego, ulica Wojska Polskiego będzie odciążona i jednokierunkowa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *