Lodowisko przed ratuszem, 12 radnych za

Wczoraj na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali pozytywnie pomysł powstania pod słupskim ratuszem lodowiska. Obiekt będzie czynny od grudnia do końca marca i funkcjonować będzie nawet w 10 stopniowej temperaturze otoczenia. Sponsorem lodowiska będzie firma zarządzającymi marketami „Biedronka” Podpisanie umowy sponsorskiej nastąpi za kilka dni.

lodowisko-09

Przypomnijmy że podczas październikowej sesji radni w zdecydowanej większości sprzeciwili się temu pomysłowi. Oficjalnym powodem był brak pieniędzy. Tym razem prezydent ich przekonał, bo znalazł sponsora, którym będzie Jerinimo Martins – właściciel sieci marketów Biedronka.

2108458_lodowisko-pod-ratuszem-w-zamosciu

 Fot. internet

Ośmiu radnych było przeciwnych. Głosy na sesji były podzielone. Radna Jadwiga Stec podkreślała, że bardzo kocha dzieci, ale bardziej przydałby się parking dla miasta w tym miejscu. Podkreślano także brak ubezpieczenia dzieci korzystających z lodowiska. Stanęło na tym ,że uczniowie podczas zajęć mają korzystać z lodowiska za darmo i w tym czasie są ubezpieczeni. Lodowisko będzie zapewne największą atrakcją dla dzieci i młodzieży, obok choinki, która stanie na Placu Zwycięstwa.

Lodowisko w centrum było już otwierane w innych polskich miastach min. w Zamościu i Warszawie. W Finlandii lodowisko w centrum miasta to niemal tradycja.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *