Dwie nagrody dla słupskiego CIO

Dwie nagrody dla Centrum Inicjatyw Obywatelskich podczas XXI Gali Bursztynowego Mieczyka w Gdańsku W ostatnia sobotę (5 grudnia) w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się XXI Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, podczas której rozdano nagrody organizacjom pozarządowym z województwa pomorskiego jako docenienie ich działalności.

katamaran

Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka, przyznając wyróżnienia za działalność w mijającym roku, bierze pod uwagę następujące kategorie: pomoc społeczna, ochrona środowiska i edukacja ekologiczna, kultura, społeczeństwo obywatelskie, edukacja i współpraca międzynarodowa.

W tym roku nagroda specjalna Rzecznika Praw Obywatelskich trafiła do zespołu Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupska za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budowania społeczeństwa obywatelskiego.
CIO jako jedyna organizacja spośród wszystkich laureatów tegorocznej gali otrzymało jeszcze jedną nagrodę – Bursztynowy Katamaran – jako uznanie za partnerską współpracę międzysektorową. Nagroda ta jest przyznawana przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Pomorskiego oraz Pomorską Radę Organizacji Pozarządowych

rpo

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza praca została zauważona i doceniona. – mówi szefowa CIO Marta Makuch – Nagroda Rzecznika Praw Obywatelskich jest bardzo prestiżowa i motywująca do dalszego działania. Natomiast Bursztynowy Katamaran to wyróżnienie, które należy się nie tylko nam, ale także wszystkim samorządom z pomorskiego, które intensywnie pracowały z nami w ostatnim roku. Są to samorządu, które rozumieją, że rozwój to nie tylko nowe drogi i infrastruktura, ale to także kształtowanie partnerskich relacji z organizacjami pozarządowymi i swoimi mieszkańcami – bardzo często dużo mniej efektowne i o wiele trudniejsze do zbudowania niż kolejny aquapark czy stadion.”

Centrum Inicjatyw Obywatelskich po raz drugi jest laureatem nagrody Bursztynowego Mieczyka. Pierwszy raz organizacja otrzymała nagrodę w 2006 roku.
Więcej informacji o Bursztynowym Mieczyku na stronie http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/

A

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *