Wyścig o 1 procent podatku

Organizacje pożytku publicznego starają się w nietypowy sposób zwrócić uwagę mieszkańców Słupska na problem odpisu 1 procenta od swojego podatku dochodowego. Prowadzą różnego rodzaju akcje happeningowe, w których rozdają ulotki i materiały reklamowe, deklarują za darmo wypełnienie skomplikowanego formularza PIT w zamian za przekazanie 1 procenta, zapraszają i raczą smakołykami przechodniów.

progresja (7)

Jedną z nich jest Fundacja  „ Progresja”, jej wolontariusze i pracownicy zorganizowali w centrum Słupska happening, gdzie raczono przechodniów smakowitą grochówką, rozdawano gorącą herbatę, częstowano chlebem ze smalcem. Na deser był pokaz grupy żywego ognia. Nieczęsto obserwuje się zionących ogniem młodzieńców.

progresja (10)

Fot.Progresja/ Patryk Rozental i Obserwator Słupsk

Organizatorzy zapewniają, że takie akcje są bardzo potrzebne dla niezdecydowanych, komu przekazać swój 1 procent, bo jak dowodzą statystyki ludzie najczęściej przekazuję swój datek z podatku organizacjom ogólnopolskim. Warto, żeby Słupszczanie zapoznali się z własnymi organizacjami i te wspierali – zaznaczają

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *