Kontrakty z chirurgami podpisane

W słupskim szpitalu zakończył się trwający od miesięcy protest chirurgów, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy z powodu odwołania przez prezesa szpitala, Andrzeja Sapińskiego ordynatora tego oddziału dr hab. n. med. Zorana Sojceva założyciela min. Oddziału Chirurgii Onkologicznej i długoletniego szefa połączonych oddziałów chirurgii: naczyniowej i onkologicznej. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prezes renegocjował z grupą lekarzy kontrakty, a także zatrudnił na chirurgii trzech nowych specjalistów, który dołączyli do słupskiego zespołu.

prezes-54572-55262

Fot. Radio Slupsk

– Myślę, że ten zespół ma przed sobą dużą przyszłość. Jest to zespół młodych, doświadczonych, kompetentnych chirurgów, którzy mają wielkie ambicje zawodowe. Będą rozwijać chirurgię ogólną i onkologiczną w Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku – powiedział Radiu Słupsk prezes szpitala.

W najbliższym czasie na oddziale chirurgii rozpoczną się nowatorskie zabiegi rekonstrukcji piersi po operacjach nowotworowych. Dr Zoran Stojcev przeprowadzał tego typu operacje wraz z gdańskim profesorem prof. dr hab. n. med. Januszem Jaśkiewiczem jeszcze w starym szpitalu przy ulicy Kopernika, kiedy tworzył podwaliny słupskiej onkologii.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *