Sukces młodych słupskich plastyczek

Uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Przedmiot Architektura Miasto”. To wielki sukces słupskich licealistek. Uczennice słupskiego plastyka zdominowały kategorię konkursową – przedmiot zdobywając trzy pierwsze miejsca. Hanna Lew – Kiedrowska zajęła I miejsce, Ewelina Babis zdobyła II miejsce i wyróżnienie (w kategorii przedmiot), natomiast Alicja Grabska uplasowała się na III miejscu. Czwarta z uczennic Magdalena Łozińska otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii architektura. Uczennice do konkursu przygotowała pani Agnieszka Babińska.

4. Reprezentacja Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku podczas wystawy podsumowującej konkurs

1. Hanna Lew Kiedrowska zdobywczyni I miejsca w międzynarodowym konkursie

Fot. Daniel Stawski , Hanna Lew – Kiedrowska I Miejsce

– To ogromne dla mnie wyróżnienie, które będzie mnie motywowało do jeszcze większej pracy. Czuję się bardzo zaszczycona. Staram się brać udział w tego typu konkursach, ponieważ bardzo rozwijają moją osobowość i stanowią szerokie pole do kreatywnego działania – mówi Hanna Lew Kiedrowska, zdobywczyni I miejsca w konkursie.
Z sukcesu swoich podopiecznych cieszy się dyrektor Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pani Monika Stępnik.

2. Ewelina Babis zdobywczyni II miejsca w międzynarodowym konkursie

 Fot. Daniel Stawski, Hanna Babis II Miejsce

– To bardzo wszechstronnie uzdolnione uczennice, co potwierdzają uzyskiwane przez nie nagrody i wyróżnienia w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki pracy naszym licealistom, tak aby mogli realizować swoje artystyczne pasje i marzenia. To dla nas priorytet. Sukces uczennic to również osiągnięcie naszych pedagogów, którzy dokładają wszelkich starań, aby młodzi adepci sztuki rozwijali swoje zdolności i poszerzali intelektualne horyzonty. Bardzo się cieszę z osiągnięcia naszych uczennic.

3. Alicja Grabska zdobywczyni III miejsca w międzynarodowym konkursie

Fot. Daniel Stawski, Alicja Grabska III Miejsce

Konkurs ogłoszony był w 3 kategoriach tematycznych (Przedmiot, Architektura, Miasto). W ramach konkursu należało wykonać jedno zdjęcie, które najlepiej ilustruje wybrany przez uczestnika temat.
Wystawa podsumowująca międzynarodowy konkurs fotograficzny odbyła się 6 kwietnia w Stacji Kultura w Rumi. W tym samym dniu zorganizowana została Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Przedmiot, Architektura, Miasto” w której wzięli udział m.in. nauczyciele i uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.
Organizatorem międzynarodowego konkursu pt. „Przedmiot Architektura Miasto” był Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *