2 kg Marihuany na poddaszu

Dwa kilogramy marihuany oraz kompletnie wyposażoną uprawę 211 krzewów tego narkotyku zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Z zabezpieczonych narkotyków można by było wyprodukować co najmniej 7 tysięcy tysięcy działek dilerskich o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 37 do 56 lat. Materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić zarzuty dwóm z nich. 56-letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska, decyzją sądu na wniosek policji i prokuratora aresztowany został na okres trzech miesięcy. Podejrzanym za posiadanie, uprawę i wytwarzanie środków odurzających grozi kara więzienia nawet do lat 15.

7d6084b8a7024e4d8467c604fdffb8ca_L

Fot. KMP Słupsk

Kryminalni z Komendy Miejskiej w Słupsku, we wtorek realizowali sprawę dotyczącą przestępczości narkotykowej. Śledczy ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Dębnica Kaszubska mogą znajdować się osoby mające związek z przestępczością narkotykową. W trakcie przeszukania domu okazało się, że na poddaszu znajduje się pomieszczenie wewnątrz którego znajduje w pełni zautomatyzowana plantacja 211 krzewów marihuany.

512e0b2fb0d06_o

Została ona odpowiednio przystosowana i wyposażona w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. Dalsze działania kryminalnych doprowadziły także do odnalezienia w kolejnym pomieszczeniu 2 kg marihuany w trakcie procesu suszenia. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że z zabezpieczonych narkotyków można by było wyprodukować co najmniej 7 tysięcy tysięcy działek dilerskich o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

168-27722

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 37, 55 i 56-lat. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły przedstawić zarzuty dwóm z nich. 56-letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska, decyzją sądu na wniosek policji i prokuratora aresztowany został na okres trzech miesięcy. Podejrzanym za posiadanie, uprawę i wytwarzanie środków odurzających grozi kara więzienia nawet do lat 15 . Sprawa ma charakter rozwojowy.

Fot. KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *