Rewitalizacja Bulwarów nad Słupią

W iście sielankowym nastroju, nad słupskimi Bulwarami nad Słupią odbyła się konferencja prezydenta miasta Słupska, Roberta Biedronia. Prezydent przyjechał rowerem. Powodem był ogłoszony konkurs na zagospodarowanie tego pięknego zakątka miasta. Tematem przewodnim spotkania były działania związane z projektem Modelowej Rewitalizacji Miasta Słupska, w tym stworzenia “Bulwarów Rzeki Słupi” – 21 czerwca ogłoszone zostały dwa przetargi na dokumentację projektową m. in ulicy Długiej oraz właśnie “Bulwarów Rzeki Słupi”.

DSCF5579

Wiceprezydent Marek Biernacki zaprezentował najważniejsze informacje dotyczące prac i ich finansowania, a następnie dyrektorka Wydziału Zarządzania Funduszami Justyna Pluta oraz specjalista ds. rewitalizacji z Wydziału Zarządzania Funduszami Paweł Krzemień. Zaprezentowali nie tylko dane liczbowe, ale również plansze z projektem zagospodarowania “Bulwarów Rzeki Słupi”.

DSCF5613

Prezydent Robert Biedroń poinformował o planowanej na 27 wizycie Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, który wraz z prezydentem Ustki Jackiem Graczykiem i prezydentem Słupska Robertem Biedroniem dokona otwarcia ronda, nazwanego „Rondem Usteckim”Dodatkowo tego dnia Robert Biedroń odsłoni tablicę informacyjną nowego obiektu (znajdującego się na początku ringu w kierunku ulicy Portowej). Mer Słupska porozmawia także, o najważniejszych projektach w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

DSCF5618-001 DSCF5625-001

Fot.Bartosz Arszyński

Dobiegają końca prace nad zarządzeniem określającym cele finansowe Budżetu Miasta Słupska na 2017 rok oraz nad Wieloletnią Prognozą Finansową. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji do ujęcia w budżecie – można to zrobić osobiście w Wydziale Planowania, Rachunkowości Budżetowej i Kontrolingu Finansowego bądź drogą elektroniczną (wysyłając e-mail na adres urzad@um.slupsk.pl). Prezydent planuje również, jak co roku, przeprowadzić z mieszkańcami Słupska konsultacje społeczne dotyczące budżetu – odbędą się one w listopadzie, gdy projekt budżetu będzie w całości gotowy do udostępnienia słupszczanom.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *