Nocne czytanie słupskich baśni

Na “Noc Ratusza”, która odbędzie się 27 sierpnia 2016 roku, zapraszamy najmłodszych słupszczan do pokoju 113, w którym wspólnie będziemy czytać baśnie napisane przez słupskie autorki.To właśnie w tę noc słupska dziennikarka, pisarka i pasjonatka tajemnic nadmorskiego regionu Jolanta Nitkowska-Węglarz przeczyta baśnie z najnowszego (niewydanego jeszcze) zbioru baśni “Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów”. Przygotowany zbiór zawiera najpopularniejsze baśnie nadbałtyckie pełne magii i tajemnic, w których najmłodsi dowiedzą się między innymi, że nie wolno krzywdzić zwierząt, należy mieć pokorę wobec morza, poznają jak piękna potrafi być miłość do przyrody, a także jak wielką siłę ma praca zespołowa.

nitkowska-696x392

Pani Jolanta Nitkowska-Węglarz zachwycona talentem słupskiej młodzieży, podjęła decyzję że to właśnie słupska młodzież przygotuje ilustracje do jej najnowszego zbioru baśni! Serdecznie zapraszamy od godz. 19.00 na premierowe czytanie “Zaczarowanej chusty Ojca Wiatrów”!

Kwidzyn-Dobranocki-Teatralne-do-środka

Fot. UM

W drugiej części nocnego czytania, Mirosława Mazurkiewicz przybliży historię Słupskiego Chłopczyka!Słupski Chłopczyk – jest dla nas postacią, która została wymyślona tu, w naszym mieście i stąd ten mały chłopczyk wyruszył 100 lat temu w świat , rozsławiając nasze miasto. Już w latach dwudziestych XX wieku układano o „Słupskim Chłopczyku” wierszyki, wydawano pocztówki miasta, na których głównym elementem była postać chłopca. Był też markowym produktem na paryskiej wystawie EXPO w 1927 roku.

Bajkę o Słupskim Chłopczyku będzie można posłuchać od 21.00 w pokoju 113, organizatorzy serdecznie zapraszają.przewidzieli także wiele niespodzianek dla najmłodszych

Info. Ratusz/ Rafał Kuligowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *