Próba odwołania kolejnego radnego miejskiego, Andrzeja Obecnego

W Słupsku próba odwołania kolejnego radnego miejskiego. Tym razem jest nim były wiceprezydent, obecnie radny klubu Roberta Biedronia, Andrzej Obecny. Inicjatorem wniosku jest Ryszard Bogusz związany z Ruchem Kukiz ’15.  We wniosku radny Bogusz, zarzuca byłemu wiceprezydentowi, że złamał przepisy ograniczające współpracę radnych z samorządem i podległymi instytucjami: Sam zainteresowany przyznaje, że na łamach jego dwutygodnika ukazało się ogłoszenie. Ale miało to miejsce na początku kadencji i wynikało z umowy, jaką podpisał przed złożeniem ślubowania:

ratuszover-60483

Fot. UM

– Radny na uporządkowanie swoich spraw wynikającej z ustawy, że nie może prowadzić działalności gospodarczej na mieniu komunalnym ma trzy miesiące. Więc jeśli to się wydarzyło w niespełna trzy tygodnie po przyjęciu mandatu radnego to jest wszystko legalnie.

To już czwarta próba odwołania radnych. Jak do tej pory skuteczna okazała się tylko jedna – dotycząca odwołania radnego Pawła Szewczyka z PO. Według nieoficjalnych informacji – środowisko Ryszarda Bogusza przygotowuje kolejny wniosek, tym razem dotyczyć on ma radnego Jana Langego, także z Platformy Obywatelskiej.
Info. Piotr Głowacki/Radio Słupsk

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *