Pumptrack nowa trasa dla rowerzystów

24 października w Parku Kultury i Wypoczynku otwarto   oficjalnie pierwszy w mieście Pumptrack, czyli specjalną trasę dla rowerzystów, amatorów rowerów górskich i wyczynowych. Tor posiada nawierzchnię bitumiczną niewymagającą nadmiernej konserwacji o parametrach pozwalających na rozpędzenie i utrzymanie prędkości bez konieczności pedałowania. Umożliwia on naukę podstawowych umiejętności rowerowych (skręcanie w obie strony bez konieczności zmiany kierunku jazdy) jak również spełnia wymagania osób uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania, niezależnie od wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozmiar toru to 175 mb pasa jezdnego. Wykonawca zaprojektował i wykonał tor rowerowy typu ,,pumptrack” umożliwiający jednoczesne użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. W sąsiedztwie toru znajduje się plac odpoczynku, na którym rozmieszczone zostały elementy małej architektury – ławeczki, kosze na śmieci, tablica informacyjna z regulaminem. Całkowity koszt inwestycji to 172 706,76 złotych.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.Karolina Chalecka/UM

Kolejny wniosek o nazwie „Pumptrack II Słupsk miastem dla rowerów” złożony w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 został wybrany do realizacji. Założono w nim dalszą rozbudowę dotychczasowego toru Pumptrack o dodatkową linię o długości 120 m.b. oraz nowy tor o długości ok. 60 m.b.. Nowy tor ma być specjalnie wyprofilowany pod kątem najmniejszych rowerzystów tak aby dzieci od 3 roku życia już mogły się po nim swobodnie poruszać. Będzie to osobna pętla ulokowana przy głównym torze. Dodatkowo przy nowym torze będzie ułożony plac z miejscami siedzącymi oraz stojakami dla rowerów. Szacunkowy koszt wykonania etapu II w 2017 roku wynosi 199 998,00.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *