Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści

W najbliższy wtorek (25 października) o 11:00 w auli Akademii Pomorskiej przy ul. Westerplatte 64 odbędzie się debata dotycząca mowy nienawiści. Debata będzie inauguracją rozpoczynającej się kampanii społecznej Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści, której celem jest walka z dyskryminacją przejawianą m.in. w mediach i Internecie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Słupska i Ustki zainteresowanych tematem zagrożeń wynikających z problemu hejtu i mowy nienawiści. W Dwumieście Słupsk-Ustka walka z hejtem odbywać się będzie poprzez rozwijanie u mieszkańców kompetencji niezbędnych do rozpoznawania mowy nienawiści oraz reagowanie na łamanie praw człowieka.

5542_l

Fot. www.przytulhejtera.pl

Kampania powstała także w celu jednania ludzi, instytucji i organizacji pozarządowych chcących reagować na hejt obecny w świecie realnym oraz wirtualnym. Działania partnerów Kampanii zmierzają do szerzenia świadomości oraz zmiany postaw powszechnie uznawanych za łamanie praw człowieka a także umiejętności radzenia sobie ze stresem wynikającym z tych destrukcyjnych działań. Prezydent Robert Biedroń jest wyraziciele tej kampanii i chciałby aby Dwumiasto było wolne od mowy nienamiści.

a50dfaa9-cbf4-4de9-9de0-a34277d9a496

Co to jest hejt?

Hejt to obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie. Mową nienawiści może być każdy materiał, obraz lub jakakolwiek inna ilustracja idei lub teorii, która zaleca, promuje lub nawołuje do nienawiści, dyskryminacji lub przemocy wobec osoby lub grupy osób ze względu na rasę, kolor, niepełnosprawność, płeć, religię, orientację seksualną, wiek, pochodzenie albo przynależność narodową lub etniczną, jeśli są wykorzystywane jako pretekst do któregokolwiek z tych czynników.

 

Prelegentami debaty będą:

– Rafał Szyndlauer –Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
– Senait Cieplińska z Erytrei – Fundacja Adulis,
– prof. Mirosław Patalon – Akademia Pomorska,
– Robert Biedroń – Prezydent Słupska,
Debacie towarzyszyć będzie wystawa edukacyjna #NieMaMowy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *