Tak dla S6 !Trzeba budować!

Ponad 200 osób protestowało dziś na drodze wojewódzkiej S6 w miejscowości Darżyno gm. Potęgowo. Manifestanci wznosili hasła i transparenty z napisem „Tak dla S6”, „Nie ma co dłużej czekać! Trzeba budować!” Protest był skierowany do władz i decydentów z rządu, aby nie zaniechać budowy drogi szybkiego ruchu, popularnej S6 łączącej Szczecin z Gdańskiem. W pikiecie uczestniczył poseł PO Zbigniew Konwiński i senator Kazimierz Kleina, a także gospodarz terenu wójt gminy Potęgowo, Dawid Litwin i Grażyna Pokuć, wieloletni samorządowiec i sołtys Darżyna.

Licznie przybyli mieszkańcy wsi, dla których budowa drogi jest kluczowym elementem poprawy bezpieczeństwa w tej miejscowości, gdzie bardzo często dochodzi do groźnych wypadków. Protestujemy wspólnie ponieważ nie zgadzamy się z odwlekanie w czasie budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – obwodnica Trójmiasta. Odcinek ten jest już po I etapie przetargu.Apelujemy o utrzymanie ustalenego harmonogramu prac i oddanie do użytku drogi na terenie Województwa Pomorskiego do końca 2020 roku, jeszcze w tej perespektywie finansowej pozyskania środków unijnych.

« z 2 »

Fot.Bartosz Arszyński

Szybkie i bezpieczne połączenie drogowe zachodniej części Województwa Poorskiegoz Trójmiastem to warunek zrównoważonego rozwoju tej części regionu, to sprawny i przewidywalny w czsie dojazd do pracy, na studia i transport towaru oraz oszczędnośc czsu, paliwa i pieniędzy. Droga ekspresowa to szansa na rozwój przedsiębiorczości, atrakcyjne miejsca do inwestycji wzdłuż drogi oraz sprawne połączenie z portami i lotniskiem.- podnosili w swoich wystąpieniach protestujący.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *