Porozumienie polsko – amerykańskie podpisane

W środę podpisano w ratuszu porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy miastem Słupsk, które reprezentował prezydent Robert Biedroń, a Rickiem Gilbertem Dowódcą Bazy Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie. Porozumienie zakłada świadczenie wzajemnej pomocy ze strony miasta jak i bazy mające przejawiać się w woli dalszego rozwoju obustronnej współpracy w zakresie edukacji, kultury oraz rozwoju nowych technologii.

P6211201-696x522

P6211214-e1498117795533Podstawą naszej współpracy są wspólne wartości – demokracja, prawa człowieka, patriotyzm. Naszym celem i ambicją jest, aby amerykańcy marynarze stacjonujący w bazie w Redzikowie i mieszkańcy Słupska mieli możliwość wykorzystania wzajemnych doświadczeń, wiedzy i potencjałów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Karolina Chalecka

Dotychczasowe kontakty i wspólne działania pokazały, że możemy z sukcesem rozwijać inicjatywy z zakresu kultury i edukacji, które przybliżają mieszkańcom Słupska i amerykańskim marynarzom wzajemnie nasze dziedzictwa kulturowe – czytamy w deklaracji podpisanej w ratuszu. Amerykański Dzień Niepodległości współorganizowany przez Miasto Słupsk w bazie w Redzikowie, jest tego doskonałym przykładem.

IMG_6391

IMG_6399

Fot. Zbigniew Bielecki

Planujemy w przyszłości kontynuowanie organizowania wspólnych wydarzeń edukacyjnych i sportowych a także rozwijać nowe obszary współpracy z udziałem innych podmiotów, m.in. fundacji, biznesu. Dokument ten w pełni oddaje nasze zrozumienie dla wspólnych celów jednak nie jest wiążący w swej naturze.

Info Karolina Chalecka

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *