„Telefon szkolny” nie ma wakacji

Koniec roku szkolnego dla wielu dzieci i rodziców nie zawsze jest czasem pożegnania z problemami szkolnymi czy przedszkolnymi. Dlatego Fundacja Rzecznik Praw Rodziców również w okresie wakacyjnym będzie prowadziła telefoniczną poradnię dla rodziców i nauczycieli. Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci rozwijały się i uczyły w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Nie jeden rodzic marzy o jak najlepszych wynikach swego dziecka w nauce. Niestety nie zawsze to się udaje. Zdarza się, ze w okresie wakacyjnym dziecko musi np. przystąpić do egzaminów poprawkowych. W tej sytuacji szczególnie ważna jest życzliwa komunikacja rodzice – szkoła, by dziecko nie miało poczucia przegranej. Niestety zdarzają się okoliczności, które z punktu widzenia rodzica wydają się być nierozwiązywalne. Wówczas warto skontaktować się z ekspertami Telefonu Szkolnego.

logo1_rpr_0

Nasi eksperci są do dyspozycji rodziców i nauczycieli również w okresie wakacji. Dyżury podane są na stronie www.rzecznikrodzicow.pl. Z naszego doświadczenia nie ma spraw, których nie da się rozwiązać – mówi Tomasz Elbanowski, prezes Fundacji.

 uid_21e132641f5df7153d767a33f299e93f1448271213068_width_633_height_356_play_0_pos_0_gs_0

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców ma bogate doświadczenie w zakresie wsparcia rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych. – Telefon Szkolny prowadzimy już 5 lat – wspomina Elbanowski i dodaje – Sytuacja w polskich szkołach pozostawia wiele do życzenia. Jednym z problemów jest brak rzetelnej informacji o prawach rodzicow oraz prawie oświatowym. Sam ostatnio próbowałem coś ustalić w kuratorium i po kilkunastu rozmowach z urzędnikami, którzy mówili np. „Nie wiem, nie jestem prawnikiem”, uzyskałem odpowiedz dopiero od eksperta naszego „Telefonu Szkolnego”.

Zakres porad ekspertów „Telefonu szkolnego” to m.in.:

  • porady dot. przepisów prawa oświatowego;
  • porady dot. szkół i przedszkoli: np. rekrutacji, zapewnienia odpowiednich warunków w placówkach, organizacji pracy placówek;
  • porady dot. możliwości wpływu rodziców na to, co dzieje się w szkole czy przedszkolu ich dziecka;
  • porady psychologiczne dot. funkcjonowania dziecka w szkole czy przedszkolu;
  • porady dot. metod nauczania oraz sposobów realizacji podstawy programowej;
  • porady dot. współpracy rodziców z nauczycielem w celu zwiększenia efektywności nauczania;
  • porady dot. dostępu do edukacji i realizacji specjalnych potrzeb edukacyjnych w placówkach oświatowych.

Info .RPD

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *