II Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Ustce

Wczoraj na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, odbyła się II Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Rywalizowało ze sobą 54 zawodników z 9 drużyn. Swoje drużyny wystawiły: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sycewic i Słupska, Środowiskowe Domy Samopomocy z Gardny Wielkiej i Rumska, Domy Pomocy Społecznej z Przytocka, Machowina, Machowinka i Lubuczewa, oraz Dom Dziecka z Bełchatowa. Impreza miała charakter integracyjno – sportowy, a także rehabilitacyjny, skierowana była do dorosłych niepełnosprawnych mieszkańców Domów Pomocy Społecznych, uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowych, którzy wzięli udział w sześciu konkurencjach sportowych indywidualnie i zespołowo.

 DSC_2142

Spartakiada promuje zdrowy tryb życia ukierunkowany na ruch i rekreację, promuje cechy koleżeństwa, przyjaźni, solidarności, poczucia odpowiedzialności i zaangażowania; wzbudza ducha rywalizacji sportowej oraz chęć i gotowość do pokonania własnych barier.

DSC_2675

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dom Pomocy Społecznej z Przytocka, drugie miejsce Dom Pomocy Społecznej z Machowina, a miejsce trzecie Dom Dziecka z Bełchatowa

DSC_2844

Organizatorami spartakiady są: Stowarzyszenie „Zacisze” oraz Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, zaś współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski.

DSC_2558

Fot. Paweł Lisowski
Spartakiada finansowania jest m.in. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Info. Paweł Lisowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *