Sukces słupskich uczennic z Liceum Plastycznego

Uczennice Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zostały wyróżnione na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 500 prac z 26 szkół plastycznych z Polski. Joanna Laskowska i Zuzanna Tomińska, uczennice klasy drugiej Liceum Plastycznego im. St. Witkiewicza w Słupsku, otrzymały prestiżowe wyróżnienie na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Joanna Laskowska została wyróżniona za pracę pt. „Pranie”, natomiast Zuzannę Tomińską, jury konkursowe wyróżniło za pracę pt. „Szalona firanka lecąca przez pokój”. Licealistki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Fot.Daniel Stawski

Celem konkursu była aktywizacja uczniów i pedagogów średnich szkół plastycznych. Konkurs miał umożliwić porównanie wyników pracy dydaktycznej, wymianę doświadczeń między nauczycielami oraz zachęcić do doskonalenia umiejętności artystycznych i zawodowych.

Wystawa prac połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 w Koszalinie w dniu 20 października 2017 r. o 12.00.

Jury konkursowe obradowało w składzie: prof. Jerzy Ostrogórski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), prof. dr hab. Ireneusz Domagała (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. dr hab. Witold Kaliński (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), prof. dr hab. Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie).

Organizatorami Ogólnopolskiego Biennale było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *