Słupsk jak Las Vegas

Ponad 130 tysięcy ledowych światełek pojawiło się w kompozycji świetlnej w parku przy al. Sienkiewicza. Zwisające z drzew świetlne girlandy, przystrojone w  światełka gazony, fontanna z magicznie lejącą się wodą, wielkie serce z napisem „Słupsk”, to wszystko przypomina raczej scenografię z filmu o sławnym czarodzieju, a nie skwer miejski. Taki jest dzisiaj park przy Sienkiewicza, odświętnie udekorowany. Na świąteczną iluminację wydano z kasy miejskiej rekordową sumę, 240 tysięcy. W ubiegłym roku było to 40 tysięcy. Jak powiedział prezydent Robert Biedroń to nagroda dla mieszkańców, za 3 lata zaciskanie pasa i poczynione oszczędności. Iluminacja pobiera moc 13 KWh.

 

To jest trochę nagroda dla wszystkich mieszkańców Słupska za to, że wiele musieliśmy znieść. Bardzo wiele wyrzeczeń, wiele się rzeczy w Słupsku nie udało. Ale przez te 3 lata wyrzeczeń doprowadziliśmy najważniejsze chyba wyzwanie do porządku, czyli finanse miasta. I to jest nagroda, i to jest podziękowanie dla wszystkich mieszkańców za to. Będziemy mieli chyba najpiękniejsze miasto w Polsce na święta – mówił prezydent Słupska, Robert Biedroń

Fot. Zbigniew Bielecki

Mieszkańcy są zachwyceni, przechodzą robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Jak zauważyła słupszczanka – jak żyję ,czegoś takiego nie widziałam – powiedziała pani Maria Święc, przecierając ze zdziwienia oczy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *