Porodówka znowu w Słupsku

Po 17 latach do Słupska wróciła porodówka. Przez ten czas słupszczanie i mieszkańcy regionu rodzili się najczęściej w Ustce.Prace nad adaptacją szpitalnych pomieszczeń przy ul.. Hubalczyków trwały przez ostatnie miesiące. Porodówka zyskała nowoczesne pomieszczenia i wyposażenie. Część sprzętu pochodzi jeszcze z Ustki, ale część jest zupełnie nowa. Sale dla pacjentek są przyjazne, na ścianach widnieją fototapety, które mają wpływać na pozytywny nastrój. Słupska porodówka to 52 łóżka. Wszystkie oddziały związane z położnictwem i noworodkami , które znajdowały się w Ustce przy ul. Mickiewicza, w Słupsku znalazły się na jednym poziomie, na pierwszym piętrze szpitala. Pacjentki na porodówkę będą przyjmowana bezpośrednio z pominięciem SOR

 

Gdy przyszedłem trzy lata temu do słupskiego szpitala obiecałem, że przeniosę porodówkę z powrotem do Słupska – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala w Słupsku.

Porodówkę w Słupsku otworzono z wielką pompą. Byli radni, władze miasta, powiatu, gmin. – To wielkie wydarzenie w historii miasta – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Nie udało się przenieść porodówki gdy otwieraliśmy ten szpital. Na szczęście jest już na miejscu.

 

Pierwszym urodzonym po powrocie porodówki do miasta dzieckiem jest dziewczynka Adrianna. Dziewczynka tuż po porodzie ważyła 4380 kg i 10 punktów w skali Apgar. Jak udało się nam dowiedzieć poród odbył się siłami natury i przebiegał prawidłowo.

Zanim mama i córka opuściły szpital odwiedził Robert Biedroń. Prezydent Słupska przyniósł pluszową pandę oraz niemowlęce body z logo „super Słupsk”. – Cieszę się z tego spotkania i prezentów – mówiła Paulina Olszewska, mama małej słupszczanki. – Teraz czas na kolejny krok, aby prezydent przewinął dziecko- powiedziała słupszczanka.

Fot.Tomasz Częścik

Robert Biedroń nie wydał się zakłopotany. Przyznał, że doskonale radzi sobie z takimi czynnościami. – Jeszcze w sejmie, gdy piastowałem mandat posła startowaliśmy w zawodach przewijania dzieci na czas. Byłem najlepszy. Pokonałem nawet posłów z PSL, którzy mają stosunkowo dużo dzieci – powiedział Robert Biedroń.

Info. Tomasz Częścik

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *